X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

کابل خودنگه دار، کابلهای فشار متوسط

یکشنبه 17 بهمن 1395 ساعت 20:24

در این کابلها هادیها از سیم یک رشته تشکیل شده که در داخل غلاف مسی قرار می گیرند. فضای داخل غلاف از اکسید منگنز فشرده پر شده که نقش عایق را ایفا می کند. امتیاز اساسی این کابلها این است که در درجه حرارتهای بالا تا حدود 250 درجه سانتیگراد می توانند مورد استفاده قرار گیرند.اکسید منگنز به راحتی زطوبت جذب می کند و لذا در محل اتصال کابلها از بستهای مخصوص استفاده می شود به طوری که رطوبت قادر به نفوذ در آن نباشد.

برای تیرهایی که شبکه بدون زاویه یا با زاویه ای کمتر از 60 درجه از روی آنها عبور می کند از قلاب و کلمپ آویز مخصوص پایه های میانی استفاده می گردد. سیم نگه دار کابل در داخل کلمپ قرار گرفته و پس از چک شدن شبکه در آن ثابت می شود. در محل تماس کلمپ آویز با کابل یک پوشش پلاستیکی مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی سخت جهت جلوگیری از وارد شدن فشار و صدمه به کابل با بست کمربندی نصب می گردد.

از این تجهیز برای حفاظت شبکه های احداث شده با کابل خودنگه دار استفاده می شود.  این تجهیز به راحتی قابل نصب بر روی پایه بوده و به وسیله چوب استیک مناسب از پایین قابل قطع و وصل می باشد. معمولا در دو رنج 160 آمپر و 400 آمپر ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد.این کلیدها دارای جرقه گیر و محفظه خفه کننده جرقه بوده و می توان آنها را در زیر بار نامی نیز قطع نمود. از این کلیدها از نوع تک پل تا چهار پل موجود می باشد و از دو قسمت تشکیل شده که شامل قسمت حامل فیوز که قابل جداشدن از کلید است و پایه فیوزها می باشد. نمایشگر وضعیت کلید با نمایشگر رنگی وضعیت کلید را از لحاظ قرارداشتن فیوز در داخل کلید مشخص می کند.

با توجه به اینکه در کابلهای فشار متوسط هر سه فاز یکسان و مشابه می باشند در نتیجه برای تشخیص فازهای (L1 L2 L3) از یکدیگر آنها را با شماره های 1 ،2 ، 3 با فواصل یک متری در طول کابل علامت گذاری می شود. علاوه بر این بر روی سطح خارجی کابل نام شرکت سازنده ،سال ساخت، استاندارد مربوطه و مشخصات فنی کامل کابل در فواصل معین حک گردیده است.
منبع: ایستگاه برق

کابل خودنگه داردر این مقاله توضیحاتی در مورد کابل خودنگه دار مهاردار، بدون مهار و علائم شناسایی فازها ارائه می گردد.

......


در این مقاله توضیحاتی در مورد چگونگی عملکرد کلید فیوزها در کابل خودنگه دار و محل های نصب کلید فیوزها در شبکه ارائه ......در این مقاله توضیحاتی در مورد روش های اجرایی پایه ها در نصب کابل های خودنگه دار فشار متوسط ارائه می ......در این مقاله توضیحاتی در مورد برخی از انواع سیم کشی ارائه می گردد.

......در این مقاله توضیحاتی در مورد چگونگی عملکرد کلید فیوزها در کابل خودنگه دار و محل های نصب کلید فیوزها در شبکه ارائه ......


تمام پل-قطعات کوره القایی-کنتاکتور-ارتینگ-فیوز استوانه‎ای-چراغ اتاق آلومینیومی-سافت استارتر-درایور موتور AC-جریان سنجی-برق-ترانزیستور-اتوماسیون-پنل خورشیدی-تابلو ساعت حرم امام رضا-پنل متر-تولید تابلو برق-لوازم اندازه گیری تابلویی-آماج ایران-خورشیدی-Schneider - اشنایدر-کارکرده-مبدل ایزوله-سوکت FPL-کنتاکتور-کلید دو طرف استارت 6 پایه 20-خط کش دیجیتال مارک ای بی آلمان-منبع تغذیه-ابزار دقیق-شکوه صنعت-انواع ترانس ولتاژ-چراغ سقفی-تگ فاز-کلید اتوماتیک-استابلایزر-مشاوره،طراحی،تامین تجهیزات-hmi-سه فاز-تابلو برق صنعتی-سیم و کابل-خازن 25Kvar-400V-مولتی متر رومیزی-زیمنس-تابلو برق صنعتی-منبع تغذیه ریلی مین ول-پودر جوش-خازن-تریستور-اندازگیرسطح مایعات-تابلوبرق-هیدسینگ 22 سانتیمتری-دیود-کلید-سه فاز-VME420-قطعات کامپیوتری-ارتعاش-پروژه برق صنعتی-برج استادیوم-محصولات ABB-اینورتر-باتری یو پی اس-واریابل تک فاز-سیستم حفاظت در برابر صاعقه-رله حفاظتی-KFD2-UT2-EX2.W-ژنراتور-تولید سیستم های حفاظت-تابلو برق صنعتی-طراحی برج های نوری-لیزری-صفحات خورشیدی-لوله پلیکای برق-سیم وکابل خشک-منبع تغدیه-چراغ سقفی-واریابل سه فاز-فشار ضعیف-ریسه-اندازه گیری جریان-HMI-گالوانومتر-مولتی متردیجیتال-کلمپ متر-کابل-نمایندگی کابل همگام-ترانسمیتر-برق ساختمانی-صفحه خورشیدی-برقی-واردات کامپیوتر امفنول Ampheno-باتری-آموزش plc-اشنایدر الکتریک-فروش انکدرهای دلتا-کنتاکتور زیمنس-انواع بی متال-فروش انواع کابل-زیمنس-مدار فرمان-فروشگاه تابلو برق-

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.